Jdi na obsah Jdi na menu
 


Masaryktown není obyčejným místem. Pro každého je to něco jiného. Pro někoho je to překrásně upravený park. Pro jiné je to komunita, knihovna, restaurace, domov...

V srdci Masaryktownu sídlí unikátní charitativní organizace:

Masarykův Ústav v Torontě.

Masaryktown je však především duší české a slovenské komunity v Ontáriu. Nacházíme se ve východní oblasti Toronta, největší kanadské metropole. Oblast Masaryktownu je obklopena půvabnou krajinou blízkého golfového hřiště (Scarborough Golf Club) a samozřejmě samotným parkem patřícím Masarykovu ústavu.

Naše kancelář je v horním poschodí domu jenž vévodí údolí ve kterém se Masarykův park nachází. Spodní poschodí je obýváno Restaurací Praha, oblíbeným místem koncertů, besed, a setkání s přáteli. Je to útulný restaurant s bohatou nabídkou evropských i kanadských jídel, včetně nejoblíbenějších českých a slovenských pochoutek.

V průběhu roku se na Masaryktownu děje mnoho zajímavých akcí - slavnosti, koncerty, oficiální setkání, konference, svatby, bohoslužby, plavání v bazénu, lyžování... Těžko byste hledali duši jež by zde nenašla něco zajímavého.

Vítejte na Masaryktownu! Tyto stránky mají sloužit k tomu abyste našli informace o aktuálních událostech, o naší organizaci a její historii, a pokud jste českého nebo slovenského původu, zauvažovali nad tím jestli byste se k nám nechtěli připojit.